21-23 грудня 2020 року комунальним закладом «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» (далі Центр) проведено обласний семінар-практикум для керівників гуртків науково-технічного напряму на тему «Використання дистанційних технологій в освітньому процесі гуртків науково-технічного напряму». Особливість цьогорічного семінару у тому, що проведений він був у режимі відео-конференції (GoogleMeet).

До участі у заході було запрошено керівників гуртків закладів позашкільної освіти Черкаської області науково-технічного, художньо-естетичного напрямів та багатопрофільних закладів освіти області. У заході взяли участь близько 80 педагогічних працівників закладів позашкільної освіти області.

Відкрив обласний семінар-практикум та привітав його учасників керівник Центру – Торба Павло Васильович.

Робота семінару-практикуму була побудована по секціях: секція автомоделювання, авіамоделювання, ракетомоделювання, початкового технічного моделювання, судномоделювання та радіоелектронного конструювання.

Програмою заходу було передбачено: загальний аналіз діяльності методичних об’єднань гуртків науково-технічного напряму у 2020 році та шляхи роботи на 2021 рік; обговорення Правил проведення змагань та внесення змін до інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласних змагань у 2021 році; організація гурткової роботи в умовах карантину; майстер-класи для керівників гуртків; обмін досвідом роботи.

Пізнавальними та змістовними були виступи керівників гуртків. Так, з організацією роботи на заняттях гуртка «Авіамоделювання» в умовах карантину присутніх ознайомив Козаченко Сергій Васильович, керівник гуртка станції юних техніків міста Умані. Співпрацю гуртків науково-технічного напряму з громадськими організаціями презентував керівник гуртка Центру Ткаченко Олександр Валентинович. Про можливі форми проведення обласних змагань учнівської молоді з ракетомодельного спорту розповів керівник гуртка Христинівської районної станції юних техніків Суворов Юрій Станіславович. Особливостями проведення обласних онлайн-змагань з радіоелектронного конструювання поділився керівник гуртка Центру Харченко Яків Феодосійович.

Жваву дискусію в учасників заходу викликало обговорення Правил проведення Змагань та внесення змін до інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласних етапів змагань науково-технічного напряму у 2021 році.

Значне зацікавлення у присутніх викликала інформація стосовно проведення практичних занять в умовах пандемії, з якою ознайомила завідувач відділу методичного Центру Малород Галина Миколаївна, а використання сервісу LearningApps на заняттях гуртка продемонструвала методист Центру Лепетуха Юлія Володимирівна.

В цілому, семінар-практикум пройшов змістовно, позитивно та емоційно! Учасники висловили щире сподівання на зустріч офлайн, на яку так чекають усі педагоги!

Поділитися в соціальних мережах: