Автомоделювання

Автомоделювання – один із найпопулярніших видів сучасного технічного моделювання, що поєднує конструювання та побудову діючих моделей. Під час занять гуртківці опановують навички технічного моделювання, вивчають будову моделей автомобілів, властивості та технологію обробки матеріалів, з яких виготовляються моделі, правила техніки безпеки під час роботи на верстатному обладнанні, вчаться користуватися різними вимірювальними приладами.

Не одне покоління юних автомоделістів здобували знання у стінах Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради». Для багатьох з них улюблене заняття стало справою життя.

Так, колишні випускники, а тепер досвічені керівники гуртків Ткаченко Олександр Валентинович – лауреат обласної премії імені О.А. Захаренка – займається кордовими та радіокерованими моделями автомобілів, Панченко Юрій Іванович веде гуртки автотрасового моделювання.

Не менш досвічений керівник гуртка – Полосухін Костянтин Васильович – займається радіокерованими моделями автомобілів.

На заняттях автомодельних гуртків діти вивчають будову моделі, переносять зображення на заготовки та виготовляють їх на фрезерному та на токарному верстатах з використанням вимірювальних інструментів підвищеної точності, вчаться свердлити отвори, нарізати різьбу, паяти електропаяльником.

На гуртках автотрасового моделювання юні автомоделісти виготовляють найпростішу трасову модель: деталі рами, струмознімача, кріплення двигуна, зубчастих коліс редуктора, коліс моделі, дає основні відомості з технології паяльних робіт, виготовлення коліс способом вулканізації гуми. Також діти знайомляться з будовою мікроелектродвигуна, особливостями керування моделлю за допомогою пульта.

Робота гуртків тісно пов’язана з проведенням ігор і змагань спортивного характеру, під час яких юні автомоделісти не тільки поглиблюють здобуті знання, а й вчаться домагатися перемоги у спортивній боротьбі, що стимулює їх до подальшої роботи.

Вихованці автомодельних гуртків є постійними переможцями обласних та Всеукраїнських змагань.