Наш колектив.

У 1954 році – було утворено Черкаську область. Виникає потреба створення позашкільних закладів, які б забезпечували зайнятість школярів у вільний від навчання час. Так, 6 квітня 1954 року було створено обласну дитячу технічну станцію. Почали працювати перші гуртки: радіотехнічний, електротехнічний, авіамодельний, судномодельний та фото-кіно гуртки. На базі новоствореного позашкільного навчального закладу в липні були проведені перші обласні змагання школярів з судномодельного спорту.

З жовтня 1957 року на Черкаській обласній станції юних техніків почали працювати автомодельні гуртки. У цьому ж році команди Черкаської області (судномоделісти, авіамоделісти та автомоделісти) вперше беруть участь у Республіканському зльоті юних техніків.

1959 рік – перша згадка про організацію гуртків юних короткохвильовиків.

В 1964 році, через 10 років після заснування закладу, розпочали роботу ракетомодельні гуртки. Першим керівником ракетомодельних гуртків був Катков В.Г., який розробив технологію виготовлення модельних ракетних двигунів і розпочав їх виготовлення.

1965 рік – розпочинають свою роботу гуртки трасового автомоделізму під керівництвом Дзюри А.І., який самостійно виготовив трасу для автомоделей.

Початок шестидесятих років – час переможної ходи картингу по планеті. В цей час у Римі проведено Перший чемпіонат світу з картингу. Гуртки юних картингістів на обласній станції юних техніків були створені в 1970 році. Картинги виготовлялися власноруч з підручних матеріалів. У цьому ж році на базі закладу з’явилася колективна короткохвильова радіостанція.

Перший чемпіонат світу з картингу
Перший чемпіонат світу з картингу

Починаючи з 1971 року, з метою розширення технічних гуртків в школах та позашкільних закладах, були проведені виїздні семінари-практикуми для вчителів фізики та виробничого навчання в Тальнівському, Чорнобаївському, Монастирищенському, Жашківському, Лисянському районах області. Цього ж року в селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району започатковано матчеві зустрічі школярів-ракетомоделістів Черкаської та Кіровоградської областей, приурочені Дню космонавтики, які проводились протягом кількох років. У червні 1971 року в місті Шпола були проведені перші обласні змагання з ракетомодельного спорту.<

У 1975 ріці колектив обласної СЮТ проводить республіканський семінар директорів обласних станцій юних техніків.

В кінці 70-х років минулого століття на базі нашого закладу проводяться Всеукраїнські змагання з картингу, радіопеленгації, автомоделювання, радіозв’язку на КХ (очні).

1980 рік – юні судномоделісти обласної СЮТ виготовили модель-копію атомного криголома «Ленін», який експонувався на ВДНГ у Москві, а потім у Стокгольмі на Міжнародній виставці. 1986 рік – розпочали роботу перші гуртки з вивчення ЕОМ та основ програмування.

Гурток судномоделювання.
Гурток судномоделювання.
Заняття комп’ютерного гуртка
Заняття комп’ютерного гуртка

1988 рік – гуртківці обласної станції юних техніків вперше взяли участь в республіканських конкурсах та змаганнях. 1990 рік – відбулась значна подія в історії нашого закладу – гуртківець Пантелеймонов Андрій, переможець республіканського конкурсу, взяв участь у міжнародному зльоті юних програмістів, який відбувся в США.

В 1992 році за підсумками участі у Всеукраїнських масових заходах з технічних видів спорту, виставок та конкурсів Черкаська область посіла І місце в Україні.

1994 рік – команда Черкащини під керівництвом Нечаєва П.В. вперше бере участь в судномодельних змаганнях (клас яхт) і протягом 5 років займає призові місця.

У 2003 році команда Черкаської області завоювала звання чемпіона України з картингу серед учнівської молоді.

Сьогодні в Черкаській області функціонують: 12 позашкільних навчальних закладів науково-технічного профілю, в яких організовано роботу 389 технічних гуртків, де навчаються 6030 юних техніків.

Також 500 технічних гуртків працюють при будинках та центрах дитячої та юнацької творчості, багатопрофільних позашкільних закладах, МАН, загальноосвітніх та мистецьких школах. Всього технічною творчістю в області займається близько 13 тисяч школярів.

Адміністрація.

З 2010 року заклад очолює Торба П.В., під керівництвом якого колектив Комунального закладу Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» неодноразово нагороджувався грамотами та подяками Українського державного центру позашкільної освіти та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації.

У 2015 році заклад нагороджений Дипломом та пам’ятною відзнакою «Імідж освіти Черкащини – ХХ обласна педагогічна виставка освіта Черкащини – 2015» Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Комунальний заклад «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» є профільним позашкільним навчально-виховним закладом, який виконує роль координаційно-методичного центру з розвитку науково-технічної творчості школярів Черкащини.

Заклад є складовою частиною системи позашкільної освіти дітей та учнівської молоді області, здійснює навчання та виховання підростаючого покоління, створює умови для їх творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, організовує змістовне дозвілля вихованців.

Поділитися в соціальних мережах: