Орігамі — це мистецтво складання паперу.

Орігамі для дітей – відмінний спосіб розвинути логічне та просторове мислення, стимулювати творчу активність шляхом активації розумових процесів.

Оригамі є не лише мистецтвом; воно містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його у різних галузях діяльності людини: дизай ні, математиці, педагогіці, психології, медицині, архітектурі, конструюванні. Усе це виводить оригамі за межі екзотичного мистецтва та робить його цікавим і корисним для дітей різного віку.

Заняття оригамі розвивають пам’ять, просторову уяву, моторику пальців, точність рухів, вольові зусилля, вміння доводити справу до кінця, а також формують гнучке, евристичне мислення, естетичний смак, сприяють спілкуванню та встановленню дружніх стосунків у колективі. Існують численні докази того, що заняття оригамі зменшують рівень тривожності й підвищують упевненість у своїх силах, що дає змогу використовувати оригамі в арт терапії.

Найбільше мистецтво орігамі захоплює дітей. Воно вабить їх неймовірними перетвореннями звичайного квадрата паперу. Це навіть не фокус, це — диво!
Разом з тим орігамі є потужним засобом розвитку інтелекту дитини. Заняття цим видом мистецтва розвивають комбіноване та просторове мислення, почуття форми. Адже тут немає можливості досконально зобразити деталі і фактуру, і тому особливого значення набуває вміння декількома лініями створити безпомилково впізнаваний силует. Орігамі розвиває інтуїтивне мислення, здатність до осяяння. Для цього необхідно показувати дітям, як зробити іграшку більш виразною, відмінною від інших, вносячи нові деталі в конструкцію самих виробів.

Керівник гуртка Лепетуха Ю.В.