У місті Ужгород на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 16-18 жовтня 2019 року відбувся Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність».

У колоквіумі взяли участь юні науковці з 8 областей України: Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Рівненської, Чернівецької, Черкаської, Закарпатської та міст Києва, Дніпра, Ужгорода.

Черкащину на колоквіумі представляли вихованці станції юних техніків міста Умані Томенко Ростислав та Лебідь Олексій.

Урочисте відкриття заходу відбулося в конференц залі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. З щирими вітаннями та побажаннями до учасників, керівників команд, почесних гостей звернулися: заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Михайло Шеверя та голова журі колоквіуму, завідувач кафедрою теоретичної фізики Ужгородського національного університету Мирослав Карбованець.

Учасники представили свої наукові роботи у восьми секціях: „Космос у лабораторії”, „Крізь простір і час”, „Твої можливості, людино”, „Українці в космосі”, „Лицар Духу”, „Суперкнига”, „Кінець світу”, „Краса врятує світ”.

Учнівські роботи оцінювало журі колоквіуму, серед яких були знані вчені та педагоги краю, співробітники Ужгородського національниого університету, Інституту електронної фізики НАН України, Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. При відборі кращих робіт враховувались такі критерії як актуальність, оригінальність та новизна теми, самостійність, практична значимість отриманих результатів, грамотність, культура доповіді та стиль ведення наукової дискусії.

За підсумками колоквіуму Томенко Ростислав виборов ІІ місце у секції Українці в космосі» з науково-дослідницькою роботою «Проекти України у підкоренні космосу», науковий керівник – Горобець Антоніна Вікторівна.   ІІІ місце з науково-дослідницької роботою «Приховані можливості людського організму» у секції «Твої можливості, людино» зайняв Лебідь Олексій (науковий керівник – Кияновський Ларіон Семенович).

Крім секційних засідань та захисту наукових проектів, для учасників колоквіуму було передбачено цікаві екскурсії до історичних пам’яток Закарпатської області та міста Ужгорода, вечори спілкування та відпочинку.

Вітаємо призерів колоквіуму, команду Черкаської області! Бажаємо подальших успіхів та звершень!

Поділитися в соціальних мережах: