Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край” є відбірковим етапом Всеукраїнської виставки-конкурсу та проводиться щорічно серед вихованців закладів позашкільної освіти області. Метою виставки є розвиток та підтримка  образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, художньо-естетичного виховання дітей та підлітків, розуміння у них прекрасного в навколишньому середовищі, пробудження поваги до національної культурної спадщини. Організатором обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу є Комунальний заклад “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.

На цьогорічну виставку вихованці 32 закладів позашкільної освіти області подали 432 експонати. Юні митці закладу змагалися у 2 вікових категоріях: молодшій (6-11 років) та старшій (12-18 років). Виставкові роботи оцінювались за такими критеріями: композиція, складність виготовлення, якість та ступінь емоційного впливу.

Роботи були представлені за розділами: “декоративно-ужиткове мистецтво” (номінації: художнє різьблення по дереву, гончарство та художня кераміка, художнє плетіння, ткацтво, в’язання спицями, гачком, витинання, художня вишивка, народна лялька, м’яка іграшка, писанкарство, вироби з тіста, вироби з шкіри, декоративний розпис, народний живопис, бісероплетіння, паперова пластика та оригамі, вироби з соломки, ізонитка, вироби з природних матеріалів, інші техніки виконання) та розділу “образотворче мистецтво” (номінації: графіка, живопис, батик).

Оцінювала роботи компетентна суддівська колегія у складі мистецтвознавців, викладачів творчих дисциплін закладів вищої освіти,  креативних педагогів закладів позашкільної освіти м. Черкаси.

Перед суддівською колегію постали непросте завдання, оскільки кожна дитяча робота, представлена на виставці ніби “розмовляє” яскравими фарбами, витонченими лініями, незвичайними формами, “розповідає” про своїх маленьких авторів. Від кожної роботи віє теплом, радістю, відчувається дитяча безпосередність та вроджене відчуття прекрасного.

За підсумками оцінювання суддівська колегія відзначила високий рівень виконавської майстерності, якісну підготовку конкурсних робіт. Кращі твори юних митців будуть представлені на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва “Знай і люби свій край”, яка відбудеться у м. Києві в Українському державному центрі позашкільної освіти.

Дякуємо учасникам виставки за продемонстровану творчу фантазію, високий рівень поданих на конкурс виробів, неповторність та оригінальність вкладену у кожну роботу та бажаємо подальших творчих успіхів!

Поділитися в соціальних мережах: