Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2021 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), з 18 по 20 червня 2021 року у місті Черкаси, на базі Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” проведено Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з повітряних зміїв.

У змаганнях взяли участь 5 команд із різних куточків України:  Запорізької, Хмельницької, Дніпропетровської та Черкаської областей. Черкащину представляли дві команди: вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Мошнівської сільської ради Черкаського району та комунального закладу позашкільної освіти “Ватутінська станція юних техніків” Ватутінської міської ради Черкаської області.

Протягом трьох днів 29 юних спортсменів виборювали нагороди, демонструючи свої вміння та навики у керуванні повітряними зміями. Загальна оцінка виступу складалася із суми балів, набраних учасниками на стендовому огляді та в польотних випробуваннях, з урахуванням льотних властивостей моделей.

18 червня відбулося урочисте відкриття Змагань на базі комунального закладу “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми”. З вітальним словом до учасників змагань звернулися: Валерій Данилевський, начальник Управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, Оксана Сімушіна, заступник начальника та Ігор Міленін, завідувач лабораторії авіамоделювання Українського державного центру позашкільної освіти.

Також у перший день змагань було проведено стендову оцінку моделей. Під час стенду суддівська колегія оцінювала якість виготовлення зміїв, естетичність оздоблення, складність конструкцій та нестандартність моделей.

19 червня на базі КП “Аеропорт Черкаси” Черкаської обласної ради відбулися залікові запуски моделей. Цьогоріч у повітрі здіймалися 84 моделі. Під час оцінювання запусків у класах саморобних моделей (плоский, коробчастий, об’ємний, експериментальний змій, міні-змій, змійковий потяг) оцінювалася краса польоту та його стійкість. Вміння керувати повітряним змієм спортсмени демонстрували під час виконання пілотажного комплекту фігур та у “спортивному балеті”.

Упродовж змагань  на учасників та гостей заходу чекали екскурсії туристичними родзинками Черкас. Вони відвідали астрономічну обсерваторію Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаський міський зоологічний парк “Рошен”, а також з Площі Слави насолодилися краєвидами парку  “Долини троянд”.

Підбиття підсумків змагань та нагородження переможців відбулося
20 червня на базі комунального закладу “Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми”.

За результатами змагань першість вибороли:

І місце – команда Дніпропетровської області;

ІІ місце – команда Черкаської області;

ІІІ місце – команда Запорізької області.

Переможці та призери змагань в особистій першості нагороджені медалями та дипломами Українського державного центру позашкільної освіти. А команда-переможець отримала Кубок Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з повітряних зміїв.

Вітаємо переможців та призерів змагань,

бажаємо учасникам нових звершень та перемог!

Поділитися в соціальних мережах: