11-12 вересня 2020 року на базі дитячої спортивної школи «Дніпро – 80» Комунальним закладом «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» організовано та проведено обласні змагання учнівської молоді з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні, метальний планер).

Слід зазначити, що вперше закладом, враховуючи численні прохання керівників гуртків авіамодельного спорту області, запроваджена практика одночасного проведення двох змагань з авіамодельного спорту – вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні та метальний планер.

У змаганнях взяли участь 30 юних спортсменів з 8 закладів позашкільної освіти області: Будинку дитячої та юнацької творчості Смілянської міської ради, Золотоніського районного Центру технічної творчості та підприємництва учнів, комунального закладу позашкільної освіти «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради, Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради», комунального позашкільного навчального закладу м. Черкаси «Міська станція юних техніків», Центру художньо-естетичної та науково-технічної творчості учнівської молоді Кам’янської міської ради, Черкаського районного Центру дитячої та юнацької творчості, Христинівської районної станції юних техніків.

Учасники власноруч виготовили моделі літаків, які приводяться в дію двигуном з гуми (змагання вільнолітаючі моделі літаків). Літати вони можуть тільки в закритих приміщеннях. Завдання юних спортсменів – налаштувати та запустити літак так, щоб він літав найдовше. Змагалися юні авіамоделісти у змаганнях вільнолітаючих літаків у приміщені у чотирьох класах моделей: (F-1-N, F-1-D, F-1-L, F-1-R). Метальний планер – літак без двигуна та приводиться в дію лише за рахунок аеродинамічних сил. Завдання спортсменів у даних змаганнях – налаштувати та запустити літак так, щоб він літав якомога довше.

За результатами змагань визначилися переможці особистої та командної першості. Найкращі результати показали вихованці Комунального закладу «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради», – І командне місце у змаганнях вільнолітаючих моделів літаків у приміщенні та ІІ командне місце у змаганнях метального планеру, комунального закладу позашкільної освіти «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради» – ІІ місце у змаганнях з вільнолітаючих моделей та І місце у змаганнях метального планеру, Христинівської районної станції юних техніків  – ІІІ командне місце у змаганнях вільнолітаючих моделей літаків у приміщенні). Призерами у змаганнях метального планеру стала команда Черкаського районного центру дитячої та юнацької творчості. – ІІІ командне місце.

У особистій першості переможцями та призерами (змагання вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні) стали:

Зажирєлов Богдан (КЗПО «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради») – І місце, Антоненко Дмитро (КЗ «ЧОЦНТТУМ ЧОР») – ІІ місце, Козаченко Ярослав (Христинівська районна СЮТ) – ІІІ  місце (клас моделей «F-1-N»);

Брунов Олексій (КЗ «ЧОЦНТТУМ ЧОР») – І місце, Шевченко Іван (КЗПО «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради») – ІІ  місце, Гринчук Богдан (Христинівська районна СЮТ) – ІІІ місце (клас  моделей «F-1-L»;

Антоненко Дмитро (КЗ «ЧОЦНТТУМ ЧОР») – І місце, Кисіль Назар (Христинівська районна СЮТ) – ІІ місце, Зажирєлов Богдан (КЗПО «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради») – ІІІ місце (клас моделей «F-1-D»)

Брунов Олексій (КЗ «ЧОЦНТТУМ ЧОР») – І місце, Ткаченко Ярослав («ЦХЕНТТУМ» Кам’янської міської ради) – ІІ місце, Кисіль Богдан (Христинівська районна СЮТ) – ІІІ місце (клас моделей «F-1-R»).

У особистій першості у змаганнях метального планеру переможцями та призерами стали:

Зажирєлов Богдан (КЗПО «Ватутінська станція юних техніків Ватутінської міської ради») – І місце;

Кононенко Богдан (Черкаський Центр дитячої та юнацької творчості) – ІІ місце;

Козаченко Ярослав (Христинівська районна станція юних техніків) – ІІІ  місце.

Команди-переможці нагороджені Кубками та Грамотами, спортсмени – медалями та Дипломами, глядачі – емоціями та враженнями від складного та видовищного виду спорту.

Вітаємо переможців, які завдяки спортивній майстерності та волі до перемоги отримали заслужені нагороди, та висловлюємо вдячність суддівській колегії за чесне та об’єктивне суддівство обласних змагань учнівської молоді з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків у приміщенні, метальний планер).

Поділитися в соціальних мережах: